Přeskočit na obsah
Domů » Magazín o alkoholu » Božské vánoční alkoholické nápoje pro letošní svátky

Božské vánoční alkoholické nápoje pro letošní svátky

Vánoční setkání vždy zahrnují drinky s přáteli a rodinou, které poskytují vynikající příležitost oslavit, aniž byste zapomněli. Kromě toho, že se snažíte dbát na správnou míru, neuškodí naservírovat lahůdky, které by s chutí jedl každý. Pojďme se podívat, které božské vánoční alkoholické nápoje letos stojí za to vyzkoušet!

Prosincové sváteční zvyky

V zimním období lidé mnohem raději konzumují nějaký horký nápoj, který nás zaplaví teplem. U příležitosti svátků se však kromě svařených vín objevují i ​​speciálnější verze, které si lze vychutnat s rodinou a přáteli. Kromě toho samozřejmě na různých jarmarcích při lyžování, bruslení nebo i prohlídkách rádi ochutnáme nějakou vánoční příchuť, která je lehce alkoholická, ale o to pikantnější.

Vaječný koňak

Likéry vždy dobývají, jen v určitých obdobích se do popředí dostávají různé chutě. Místo obvyklého řešení však stojí za to přemýšlet o verzi vyrobené s méně cukru a více vajec. Může být tečkou za zimními večery, protože není příliš pevná, ale přesto vás naplní teplem.

Jaký rum do vaječného koňaku?

Připravili jsme si pro Vás článek: Jaký rum do vaječného likéru.

Gin s tonikem

Short drinky si podmaňují všechna roční období a svátky a nejinak je tomu i v případě ginu s tonikem, který je o Vánocích také oblíbený pro partu přátel. Pokud byste však chtěli tyto verze trochu ozvláštnit, měli byste popřemýšlet o nákupu sušené limetky, kterou lze nápoj dodatečně dochutit.

Vánoční punč

Kdo by neměl rád punč, který lze koupit na vánočních trzích a který má opravdu příjemnou chuť? To se však dá připravit i doma, takže se dá konzumovat i doma, ve společnosti prázdninového filmu. Není to žádný velký zázrak, takže určitě můžeme mít pocit úspěchu. Příchutě můžeme obměňovat podle libosti, takže si vždy můžeme vychutnat různé verze.

Zmrazená sváteční vodka

Nápoj původem od Švédů je nejen velkolepý, ale také mimořádně lahodný. Jak už z názvu vyplývá, alkohol smíchaný se všemi druhy koření se podává ve mražené formě, která se pomalu rozpouští, takže nevyteče ani za chvíli a navíc vydrží chladný celou noc.

Co bychom měli dát nepijákům?

Samozřejmě mohou být přátelé nebo večery, kdy někdo, nebo dokonce my sami, neradi pijeme alkoholické nápoje. V takových případech přichází v úvahu krémová horká čokoláda, ať už v příchuti skořice, oříšek nebo bílá čokoláda. Je to rychlé a snadné, takže nikdo nezůstane stranou.

Blíží se Vánoce, kdy se stále častěji objevuje nějaká chutná alkoholická pochoutka. Ať už je to vaječný koňak, punč nebo třeba vodka, pikantní gin s tonikem snad nic nepřekoná. A nákupem sušených limetek můžete již tak jedinečný chuťový svět ještě umocnit.

TIP: Pokud si nejste jisti, zda můžete po požití alkoholu řídit, tak raději použijte alkohol tester.