Přeskočit na obsah
Domů » Magazín o alkoholu » Nejlepší ukrajinská vodka

Nejlepší ukrajinská vodka

Jaká je nejlepší ukrajinská vodka? Je vodka pouze z Ruska a nebo jsou vodky i z Ukrajiny? K čemu se dá použít vodka a z čeho se vyrábí? Dozvíte se v dnešním článku.

Historie vodky sama o sobě je trochu zamlžená, její vynález si nárokuje Polsko i Rusko. Ať je pravda jakákoli, je to klasická lihovina v obou zemích i mimo ně. Její svěží a často neutrální povaha se dobře hodí do mnoha koktejlů, zatímco někteří si užívají zážitek z popíjení vodky samotné.

Další skvělá věc na vodce je, že ji můžete technicky vyrobit z čehokoli. Polsko je známé výrobou skvělé bramborové vodky , která má příjemnou zemitou chuť. Některé jedinečnější výtvory vodky zahrnují použití jablek, medu nebo dokonce zeleniny. Najdete zde širokou škálu záměrně neutrálních vodek, stejně jako velký výběr robustnějších a chutnějších druhů. Pokud se to udělá dobře, vodka bude čistá a osvěžující bez ohledu na chuť. 

Ukrajinská vodka v posledních letech vyvolává určité vlny a značky jako Nemiroff a Khortysta vytvářejí jedny z nejlepších vodek, které země viděla. I když je každá značka jedinečná, nejlepší ukrajinská vodka se vyznačuje výraznou čistotou a chutí, díky čemuž je jedinečný zážitek z popíjení nebo z řady zajímavých koktejlů. 

Nejlepší ukrajinská vodka

Vodka Nemiroff

Vodka Nemiroff

Vodka Nemiroff se vyrábí na bázi měkké ozimé pšenice a čisté vody z artézských studní. Není to neobvyklá kombinace, ale odlišuje je od přídavku medu a kmínu při výrobě, což dodává konečnému výsledku jedinečný prvek chuti. 

Vodka se vyrábí v ukrajinské oblasti Podillya, kde jsou klimatické a půdní podmínky ideální pro výrobu vynikající vodky. Společnost začala v roce 1992 a rozrostla se, aby dosáhla mezinárodního uznání, včetně dvojité zlaté medaile na soutěži vín a lihovin v San Franciscu. Po 11stupňovém procesu filtrace je výsledek extrémně lehký, ostrý a hladký. 

Ve vůni je tato vodka zrnitá, travnatá a nabízí jemnou, ale příjemnou sladkost. Chuť nabízí krémový, máslový pocit v ústech a lehkou chuť tymiánu a koření na jazyku. Je teplá a hladká na povrchu s trochou kousnutí a bez ostrého spálení. 

Khortysta De Luxe Vodka

Khortysta De Luxe Vodka

Khortysta byla založena v roce 2003 a rozrostla se na jednu z předních světových značek vodky, která byla v roce 2014 uznána jako jedna z nejlepších světových lihovarů na International Spirit’s Competition. Byl také zařazen do top 10 na seznamu World Millionaire’s Club. 

Khortysta De Luxe Vodka je prémiová a organická, vytvořená s ohledem na skutečné milovníky vodky. Tuto vodku vyrábějí pouze za použití toho nejlepšího vybavení a nejkvalitnějších přírodních surovin. Její profil je o něco silnější a intenzivnější, než u mnoha neutrálnějších vodek, ale právě to mnoho fanoušků značky na této vodce miluje. 

Ve vůni jsou sladké citrusové tóny intenzivní, následované čistým patrem s příchutí čerstvých minerálů, více citrusů a pražených tónů objevujících se na pozadí. Klasický povrch je nádherně křupavý a suchý. 

Zirkova One Ultra Premium vodka

Zirkova One Ultra Premium vodka

Zirkova One Ultra Premium Vodka je prémiová vodka vytvořená speciálně pro účely jejího čistého pití. To ovšem neznamená, že si ji nemůžete vychutnat v koktejlu. Obzvláště dobře se hodí ve vodce Martini. Nabízí dokonalou kombinaci nádherně hladkého a plného charakteru. Její profil je výrazný a prvotřídní, bez ohledu na to, jak si ji chcete užít.

Zakladatel Zirkova vytvořil dvě značky vodky, včetně Zirkova a Slava. Je zapálený do obou svých výtvorů a vodku obecně opravdu miluje. Každá značka má své jedinečné vlastnosti a odlišnosti, na které je zakladatel velmi hrdý. 

Zirkova One nabízí lehké a kořenité aroma žita s jemným tónem citrusů v pozadí. Chuť představuje silnější tóny žitného koření v kombinaci s pikantními citrónovými tóny, které vytvářejí jasnou a živou chuť a pocit v ústech. Je krémová na jazyku a čistá v krku, s jemnou dochutí žita a bez hořkosti nebo drsných tónů.

Khor Platinum Vodka

Khor Platinum Vodka

Khor Platinum Vodka je jedinečný výraz, který jako jeden z mála prochází svými specifickými procesy. Je to vodka na bázi kukuřice, která je vyrobena technologií filtrace stříbra a poté prochází dalším speciálním filtračním systémem, včetně uhlí z břízy a olše. Tento proces dává vodce čistý, vyvážený profil a nádherný, měkký povrch. Je to prémiový výraz, který je ideální pro míchání kvalitních, dokonale vyvážených koktejlů. 

Kromě nejmodernější filtrace a technologie se společnost úzce zaměřuje také na kvalitu jejich surovin. Vodka je výhradně na bázi kukuřice a vyrábí se z artéské pitné vody, která prochází čtyřmi různými stupni filtrace. Výsledkem je výjimečná, všestranná vodka.

Vůně je čistá a svěží s nádechem citrusů a kořenitého zrna. Pocit v ústech je hustý a krémový s chuťovými tóny podobnými nosu. Citrusy a koření vás pozdraví a vytvoří hořkou chuť s tóny tymiánu a kůry. V závěru se objevují jemné tóny čerstvé pšenice. 

Pristine vodka

Pristine vodka

Pristine Vodka vám chce poskytnout láhev prémiové kvality za výjimečnou hodnotu – to je jejich cíl a oni toho dosáhli. Tato vodka je nejen vysoce kvalitní, ale je hrdě zcela přírodní. Hladkost je bezkonkurenční a vytvořili chuť, na kterou může být každý hrdý. 

Všechno to začalo v roce 1989, kdy Alex Bratslavsky opustil svůj domov na Ukrajině, aby zažil život v Americe. Brzy byl zklamán nedostatkem dostupné prémiové vodky a tak se rozhodl vytvořit vlastní. Ve své snaze o dokonalost vodky naverboval řadu mistrů destilátorů a zemědělců a v roce 2009 byla představena Pristine Vodka. 

Vyrábí se na Ukrajině z ukrajinské pšenice a čisté horské pramenité vody. Před plněním do lahví na 80 proof se pětkrát destiluje a pětkrát přefiltruje přes dřevěné uhlí. Co se týče vodek, je to obzvlášť chutná a je to chuť, na kterou hned tak nezapomenete.

Ve vůni najdete tóny pikantní limetky, citronové trávy, zázvoru a dotek mleté ​​pšenice a smetany. Chuť je na vstupu sladká, následovaná pikantním citronem, který graduje do vrcholku připomínajícího pečivo. Suchý závěr nabízí dotek tepla, koření a smetany s tóny pepře a citronu. 

Koktejly z ukrajinské vodky

Ukrajina vyrábí úžasnou vodku, ale je také známá svými skvělými koktejly. Mnoho nápojů podávaných na Ukrajině není u nás příliš běžných, ale to neznamená, že je nemůžete vyzkoušet, jakmile se dostanete do rukou těch správných ingrediencí!

White Ukrainian

Variace na nechvalně známého White Russian, tento nápoj je snem milovníka chlastu, smícháním tolika zajímavých lihovin dohromady, aby vznikl zábavný a chutný koktejl, který je ideální pro rychlé zahájení jakékoli párty. Pijte na vlastní nebezpečí.

Ingredience (vždy jeden díl): 

 • ukrajinská vodka
 • kokosový rum
 • irský krém Bailey’s
 • lískový likér
 • likér amaretto
 • 6-10 dílů mléka 

Postup přípravy

 1. Nalijte všechny alkoholové přísady do vybrané sklenice.
 2. Přidejte požadované množství ledu. 
 3. Míchejte, dokud se vše dobře nespojí.
 4. Přidejte mléko a ještě míchejte. 
 5. Podávejte a užívejte si! 

Protože je vše ve stejných částech kromě mléka, lze toto snadno zvětšit nebo snížit podle potřeby, aby sloužilo více lidem! Je také snadné upravit množství mléka, pokud chcete alkohol ještě trochu naředit a nebo vytvořit krémovější, lehčí chuť. Můžete zkusit použít i jiný druh mléka – například mandlové mléko může amaretto pěkně doplnit. 

Figgie

Tento recept pochází přímo od Zirkova, úspěšné a vášnivé značky ukrajinské vodky. Jejich prémiová vodka se dobře hodí k popíjení, ale docela dobře se hodí i v koktejlu. Jejich vodka je vyrobena z autentických a vysoce kvalitních ukrajinských surovin a může se pochlubit výrazným pocitem a chutí. Vzali to, co vědí o své vlastní vodce, a vytvořili řadu receptů, včetně koktejlů a dalších věcí, jako jsou omáčky na těstoviny, které dobře fungují s jejich výrazem. I když je výroba dostatečně jednoduchá, tato je určitě jedinečná. 

Ingredience

 • 1 díl Zirkova vodka
 • Půl dílu citronové šťávy
 • 1 vaječný bílek
 • 1 lžíce fíkové marmelády
 • Kolečko citronu na ozdobu 

Postup přípravy

 1. Přidejte všechny ingredience do koktejlového šejkru. 
 2. Nejprve protřepejte bez ledu. 
 3. Přidejte led a znovu protřepejte. 
 4. Přeceďte do sklenice coupé. 
 5. Přidejte kolečko citronu přímo do nápoje na ozdobu a užívejte si! 

Vaječný bílek je zajímavou přísadou, která dodává nápoji hustou, krémovou texturu, aniž by příliš změnila chuť. Fíkový džem je další neobvyklá ingredience, kterou často nenajdete, ale s vejci a citronem se skvěle hodí k vytvoření jiného, ​​ale dokonale příjemného koktejlu, který je dokonale přizpůsobený ukrajinské vodce.