Přeskočit na obsah
Domů » Magazín o alkoholu » Recenze Beefeater London Dry Gin

Recenze Beefeater London Dry Gin

Beefeater London Dry Gin je čisté a klasické vyjádření London Dry ginu plného vyvážených chutí jalovce, koriandru a citrusů.

Rychlá fakta

  • Klasifikace: London Dry gin
  • Společnost: Pernod Ricard
  • Palírna: Kennington, Londýn
  • Typ: pot still
  • Obsah alkoholu: 40%
  • Doporučená cena: 400Kč
  • Ocenění: Zlato, 2020 San Francisco World Spirits Competition
Beefeater London Dry Gin

Poznámky k degustaci

Barva : Čirá 

Vůně : Jalovec s květinovými, koriandrovými a citrusovými tóny a nádechem mandlí.

Chuť : Jemně sladká a kořeněná, s příjemným dřevitým a květinovým vyvažujícím tónem z lékořice a jemnou jalovcovou svěžestí.

Závěr : Citrus a borovice

Recenze Beefeater London Dry Gin

Beefeater vyrábí svůj klasický London Dry gin stejným způsobem od roku 1876 (ačkoli jeho původ se pravděpodobně datuje o několik let dříve), kdy lékárník James Burrough oficiálně začal prodávat tento produkt za použití stejných devíti rostlinných látek, které jsou součástí jeho delikátní- dnes ještě pikantní chuť. Kromě jalovce jsou těmito rostlinnými látkami kořen kosatce, kořen a semena anděliky, semena koriandru, mandle, kořen lékořice a kůra citronu a sevillského pomeranče. A je dobře, že se s precizností Burroughova lékárníka příliš nemazlili: botanická rovnováha Beefeater je na místě, stejně lahodná k popíjení sólo, jako ke smíchání. 

Svět ginu v posledních několika letech explodoval a mnoho palíren se snažilo zkombinovat nejrůznější květiny, ovoce, bylinky, kořeny a bobule, jen aby zjistili, že nesprávná kombinace dává tekuté drogerkové potpourri. Není tak snadné, jak by se mohlo zdát, docílit toho, aby každá ze složek macerovala (nebo destilovala) do dobrého harmonického účinku. Beefeater dráždí nejlepší části své řady rostlin, maceruje 24 hodin v neutrálním obilném lihu a poté znovu destiluje ve svých starých kotlích, aby získal výsledný aromatický gin. 

Zajímavosti o Beefeater London Dry Gin

V roce 2020 společnost snížila ABV lihoviny ze 48 % na 44 % ve Spojených státech. K nelibosti některých oddaných, kteří preferovali vyšší obsah alkoholu a věří, že je nezbytný pro styl London Dry (který ve skutečnosti nemusí být vyroben v Londýně, ačkoli Beefeater je). V Evropě však zůstal obsah alkoholu na 40 %.

Sečteno a podtrženo : Jalovec vpřed, ale jemně. Ten správný úder všestranných klasických botanických komponent Beefeater doplňuje svěží, borovicový pop tohoto ginu.