Přeskočit na obsah
Domů » Magazín o alkoholu » Recenze Bombay Sapphire

Recenze Bombay Sapphire

Bombay Sapphire Gin je čistý, osvěžující a citrusový gin. Chuť jalovce a pepře potažená jazykem vede k borovicovému, pichlavému závěru. Pro vyznavače vodky nabízí skvělou bránu do kategorie ginu.

Rychlá fakta

  • Klasifikace: London Dry gin
  • Společnost: Bacardi
  • Palírna: Hampshire, Anglie
  • Typ: Měděné kotlíkové destilační přístroje
  • Vydáno: 1986
  • Obsah alkoholu: 40%
  • Doporučená cena: 400-500Kč
Bombay Sapphire

Poznámky k degustaci

Barva : Čirá

Vůně : Svěží citrónová vůně

Chuť: Nejpozoruhodnějším aspektem Bombay Sapphire je to, jak je cítit v ústech. Na patře zasáhne sladkou příchutí a téměř mastnou a kluzkou texturou potahující jazyk, která se uzavírá s jemnou, vysušující jalovcovo-paprikovou kořenitostí.

Závěr: Ochranná známka jalovce se skutečně důkladně objeví až na konci, poté, co tekutina opustí ústa. Naplní vaše smysly svěžím, jemně borovicovým tónem, stejně jako pichlavým, vysušujícím zábleskem kořenitého tepla. 

Recenze Bombay Sapphire

Bombay Sapphire se do světa dostal v polovině 80. let, kdy se vodka stala stejně tak životní ikonou marketingu jako duchem s prázdným plátnem a čistý, svěží a míchatelný profil Sapphire ukazuje koktejlové hodnoty té doby. Ale i když někteří mohou namítat, že sousedí s vodkou, vydrželo to a přilákalo nejednoho pijáka, který se stydí ginu, na stranu s botanickou příchutí a duchem.

Jeho aromata a chuťový profil jsou svěží a efektivní. Využívá 10 globálně získaných rostlinných látek: koriandr z Maroka, italský kořen kosatce a jalovec, kostku z Jávy, španělské citrony a mandle, kůru kasie z Indonésie, kořen lékořice z Číny, andělika z Německa a zrnka ráje z Ghany. Je to skutečný cíl G&T : osvěžující, svižný a doplňující chinin.

Zajímavosti o Bombay Sapphire

Bombay Sapphire

Palírna Bombay Sapphire sídlí v Laverstoke Mill, který začal v 18. století jako mlýn na kukuřičný mlýn a soustružený papír. Stalo by se z něj britské impérium oblíbené pro tisk bankovek. Poté, co Bombay koupila a zrekonstruovala starý mlýn, spojila se s londýnským designovým miláčkem, Heatherwick Studio, na vybudování úžasného ocelového a skleněného domu ve tvaru harmoniky pro své rostlinné produkty. 

Sečteno a podtrženo : Pokud potřebujete gin, který potěší davy lidí, čistý, citrusový a jemně kořeněný profil Bombay Sapphire je dobrou volbou pro nenáročné pití.

Štítky: