Přeskočit na obsah
Domů » Magazín o alkoholu » Recenze Hendrick’s Gin

Recenze Hendrick’s Gin

Hendrick’s Gin je moderní gin se starodávnou aurou a jemnou květinovou vůní. Tato láhev ovlivnila generaci kreativních řemeslných ginů.

Rychlá fakta

  • Klasifikace: Gin
  • Společnost: William Grant and Sons
  • Palírna: Girvan, Skotsko
  • Typ: Copper pot still and Carter head still 
  • Vydáno: 1999
  • Obsah alkoholu: 41,4%
  • Doporučená cena: 700-800Kč
Hendrick’s Gin

Poznámky k degustaci

Barva : Čirá

Vůně : Výrazná přítomnost klasického jalovce, ale se silným květinovým nádechem okvětního lístku růže a heřmánku v botanické směsi, plus svěží limetka a jemný okurkový tón.

Chuť : Sladké tóny černého bezu a citrusů a dávka jalovce-borovice, okurky.

Závěr : Suchý, téměř jako amaro, ve své příjemné hořkosti a suchém závěru

Recenze Hendrick’s Gin

Hendrick’s gin se často označuje jako „okurkový gin“. A skutečně, tato chuť je nedílnou součástí botanického makeupu tohoto ginu. Navzdory všem svým rostlinám, které porušují tradici – ano, těm slavným okurkám a růžím – je stále velmi soustředěný na pronikavý, borovicový jalovec. Toto není gin pro ty, kteří si nejsou jisti duchem. Ale pokud máte rádi gin, jeho květinové tóny ve vůni a patře, ovocnost, hedvábnou texturu a suché borovicové crescendo chuti působí stejně svěží a nové, jako když byl Hendrick’s uveden na trh před více než 20 lety.

Gin se svými 11 rostlinnými látkami se vyrábí jako dva samostatné giny se stejnými přísadami. Jedna várka se máčí přes noc a znovu se destiluje, další se destiluje v jednom z mála zbývajících starožitných destilačních přístrojů Carter head (což je v podstatě koš, ve kterém se během destilačního procesu napařují rostlinné látky); poté se obě destilace smíchají v 500-litrových dávkách.

Je také vynikající v Martini, ale jako ozdoba použijte citrusový nádech, který lépe vyvažuje jemné rostlinné složky ginu, jako by to dělala oliva.

Zajímavosti o Hendrick’s Gin

Takže, kdo je ten Hendrick, o kterém je řeč? Poté, co Hendrickův destilátor Lesley Gracie vytvořil a zdokonalil recepturu, Grantova rodina souhlasila s tím, že její nejstarší členka rodiny, Janet Sheed Roberts (vnučka Williama Granta, která zemřela ve zralém věku 110 let v roce 2012), pojmenuje nový výrobek. S ohledem na jeho krásné květinové bylinky pokřtila gin Hendrick’s po milovaném zahradníkovi, který pracoval pro rodinu a který měl talent na pěstování nádherných růží.

Sečteno a podtrženo : Se svou lahvičkou v lékárnickém stylu a aromatem a chutí ovlivněnou zahradou přidává Hendrick’s do vašeho barového vozíku trochu šmrnc pro zvláštní příležitosti.

Štítky: