Přeskočit na obsah
Domů » Magazín o alkoholu » Recenze Roku Gin

Recenze Roku Gin

Roku Gin pochází od jednoho z renomovaných japonských výrobců whisky.

Roku Gin je botanický gin od jednoho z nejznámějších japonských výrobců whisky. Jeho jemné, ale komplexní příchutě citrusů, jalovce, pepře a koření vedou k pikantnímu, rostlinnému závěru.

Rychlá fakta

  • Klasifikace: London Dry gin
  • Společnost: Beam Suntory
  • Palírna: Osaka, Japonsko
  • Typ: Pot still
  • Vydáno: 2017
  • Obsah alkoholu: 43%
  • Doporučená cena: 800 Kč

Poznámky k degustaci 

Barva : Čirá

Vůně : Květinová a citrusová, s hlubšími sladko-slanými kořenitými tóny pod počátečním rozkvětem květů a ovoce

Chuť : Výrazný, vážný nádech pikantně pikantního, štiplavého pepře, jen naznačený ve vůni. Spolu s jalovcem a vyšším ABV vytváří uprostřed vašeho jazyka jen malou svižnou kořenitost, ale to vše zabalené do jemně hedvábné textury. 

Závěr : Trochu krátký, ale zajímavý: hořký pomeranč a yuzu, spolu s tóny dua zelených čajů – tříslových a sušících, rostlinných a trochu pikantních.  

Recenze Roku Gin

Pokud jsou whisky Suntory především o přesnosti – často jde o jemnější emulované verze skotské whisky, které ctí techniku ​​a styl, ale přinášejí na stůl vlastní kulturní hodnoty Japonska – gin ​​společnosti je trochu překvapením. Má prvky stejného druhu jemnosti, ale Roku nejsou jen květiny a jemné bylinky. Je to trochu mocné. Nepřevalí vás bušením chutí, ale jeho chutě zapadají do textury a struktury.

Suntory se rozhodl použít dva různé druhy zeleného čaje: verzi pěstovanou ve stínu (gyokuro) a verzi pěstovanou na slunci (sencha), z nichž každá přidává tanin, rostlinné tóny a nádech kouře. Dává duchu jakési lešení, na kterém může pověsit své další rostlinné látky. A je toho spousta: Šest ze 14 rostlinných látek v Roku pochází z Japonska, destiluje se samostatně a je reprezentováno šestihrannou lahví, ve které Roku přichází, spolu s jejich obrázky vyraženými na čirém skle, které je obaleno štítkem vyrobeným z tradičního rýžovového papíru.

Co je to gin? Jak se vyrábí gin?

Připravili jsme si pro Vás skvělý článek, ve kterém se dozvíte co je to gin a jak se vyrábí. Není to žádná věda a i když je spoustu druhů a chutí ginů, tak jejich rozdělení je poměrně jednoduché a řídí se přísnými pravidly.

Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte jaký je nejlepší gin a nejprodávanější.